Kdo jsme a co děláme

 

KDO JSME

Občanské sdružení "Útulné Strašnice" vzniklo v dubnu 2010 na záchranu parku u metra Strašnická, který se vedení radnice Prahy 10 chystalo přestavět na oplocené placené sportoviště – v rozporu s názorem veřejnosti a pod záminkou, že se místo bude měnit na relaxační park. 

Jsme obyvatelé Strašnic a na místě, kde žijeme, nám záleží. Jsme daňoví poplatníci České republiky a není nám jedno, jak se hospodaří s penězi, které státu odevzdáváme. Chodíme k volbám a jsme přesvědčeni, že politici a volení zástupci radnice musejí s občany komunikovat a řídit se jejich názorem nejenom před volbami, ale zejména po nich.

Jako Pražané chceme, aby se Praha rozvíjela a čím dál více se kvalitou městského prostředí a života v něm podobala Vídni či Berlínu, ne Bratislavě ani Bukurešti.


CO DĚLÁME A O CO USILUJEME

Usilujeme o to, aby Strašnice (a Praha 10) byly místem, byly místem bezpečným, udržovaným, kulturním a čistým, místem, kde budeme chtít žít nejenom my, ale i naše rodiny a přátelé – zkrátka aby, aby byly místem, kde se dá důstojně žít, ne pouze přežívat.

Chceme, aby se o ně v první řadě starali ti, kteří jsou za to placeni a aby dělali svoji práci pořádně. Pokud to nedělají, upozorňujeme na to a také se snažíme vlastními silami situaci napravit. Jako obyvatelé se o svou čtvrť přirozeně staráme sami.
Prosazujeme řešení, která respektují místní specifika, řídí názorem obyvatel, jsou promyšlená, nízkonákladová a dlouhodobě udržitelná.

Usilujeme o zachování původní povahy parku Strašnická, tzn. neoplocené zelené plochy přístupné všem, a to bezplatně. Chceme, aby veřejná prostranství na Praze 10 rozvíjela a zvelebovala.

Jsme přesvědčeni, že vedení radnice má jednat v zájmu občanů, nikoli jej ignorovat. Věříme, že veřejná služba je ctí a závazkem, nikoli způsobem, jak parcelovat a rozprodávat veřejný prostor. Požadujeme, aby radnice Prahy 10 dostatečně a srozumitelně informovala občany o tom, jaké změny veřejných prostranství chystá a aby úpravy veřejných prostor prováděla teprve po projednání s obyvateli dané lokality.

Usilujeme o zavedeni procesu místní Agendy 21. Chceme, aby se více obyvatel Prahy 10 mohlo smysluplně účastnit rozhodování o jejím rozvoji.

 

Tyto stránky Vás budou informovat o našich aktivitách, aktuálním dění v parku u metra Strašnická a jeho okolí a o všech dalších tématech, jimž se věnujeme. Pokud máte zajímavý dotaz, nebo námět, zašlete nám je, prosím! Další informace naleznete na Facebooku, kde také můžete podpořit petici.