Novinky

14.06.2011 23:38

Když pravá ruka neví, co dělá levá a vás to může stát zdraví

 Pasáž u metra Strašnická je dlouhá léta zanedbaná – na stěnách letitá špína, plakáty, grafitti a tagy, na zemi výkaly, odpadky... poblikávající světla, chybějící kryty kabeláže, rozbité obklady, ucpané odtokové kanálky, pavučiny... to je sice nedůstojné a nechutné, ale není to nebezpečné.

Jenže když vám na hlavu spadne kus zdiva, už začíná jít o zdraví, v horším případě o život. Při prohlídce pasáže se starostou v polovině prosince 2010 jsme poukázali na prasklinu, táhnoucí se napříč stropem pasáže nedaleko stávající prodejny kávy – puklina byla začátkem ledna 2011 zakryta a zajištěna svorníky. Od té doby stav pasáže nikdo (ani její správce TSK, ani zástupci úřadu MČ Praha 10!) nemonitoroval, takže logicky ani nemohl objevit opadávající zdivo nad vstupem do pasáže z rampy vedoucí k zastávce autobusu. To dokládá naprostou absenci kontrolních mechanismů. Navíc, pokud se pasáž pravidelně zametá, uklízeče nenapadlo za celou tu dobu podívat se, odkud se na zemi ty kusy zdiva vzaly, a závadu ohlásit? Skutečně se musí půl roku všechno ponechat svému osudu a tiše čekat, až se někomu něco stane?

Na základě mých urgencí se 14. června 2011 konečně začalo něco dít – uvolněná omítka se začala odstraňovat a místo se doufejme zajistí, než dojde ke kompletní rekonstrukci pasáže, která by měla proběhnout v létě tohoto roku. O úklid a rekonstrukci pasáže žádám TSK soustavně od roku 2008. Výsledky se začínají dostavovat v polovině roku 2011... (L.A.E.)

—————

06.06.2011 23:38

Schůzka se starostou – park a projekty

 V pondělí 6. června proběhla další schůzka předsednictva o.s. Útulné Strašnice se starostou Prahy 10 ing. Richterem a dalšími zástupci radnice. Setkání se zúčastnil také zástupce arch. studia LILA, který představil poslední verzi parkových úprav na budoucím minigolfovém hřišti v parku u metra Strašnická. Na začátku schůzky nám starosta Richter předal objemnou složku s podklady, které jsme si prve vyžádali (dokumentace k projektům Společně měníme Prahu 10 a Strategie pro veřejná prostranství na Praze 10, analýza postihu znečišťování veřejných prostranství ze strany policie, atd.).

 

Další témata, která jsme rozebírali se zástupci radnice (p. Pecánek, p. Stárek), byla mj. rekonstrukce pasáže u metra Strašnická, konzumace alkoholu a drog kolem AVČ Gutovka a znečišťování jejího bezprostředního okolí, nezbytnost instalace veřejných WC na Praze 10, opětovné spuštění kampaně Společně měníme Prahu 10, bezpečnost veřejných prostranství na Praze 10 a vymahatelnost Programového prohlášení na roky 2010-2014... konstatovali jsme, že pasáž u metra Strašnická stále není opravená (prý se brzy začne), že v lednu slíbené lavičky do parku stále nejsou tam, kde měly být (prý brzy budou) a že pokud nejsou peníze na celkovou rekonstrukci, stačí rekonstrukce částečná (na rozdíl od zástupců radnice, kterým balkánský šmrnc míst, kudy denně procházejí a projíždějí tisíce lidí, očividně nevadí). Poukázali jsme na skutečnost, že neexistují žádné kontrolní mechanismy, které by mohly pomoci odhalit závady na majetku MČ Praha 10 nebo na objektech jí spravovaných, a to ani závady tak významné, že mohou někoho ohrozit na zdraví nebo životě.  Více viz Blog.

—————

06.06.2011 00:31

Jak to vypadá v parku v květnu?

Malá fotogalerie oploceného rozbagrovaného prostoru, který se měl stát minigolfem.

 

—————

05.01.2011 21:59

Změny Jednacího řádu Zastupitelstva MČ Praha 10

O.s. Útulné Strašnice oceňuje některé změny Jednacího řádu Zastupitelstva MČ Praha 10, které byly dnes odhlasovány na 2. zasedání Zastupitelstva, mj. fakt neomezení možností veřejnosti pořizovat záznamy z jednání. Na druhou stranu omezení počtu zástupců veřejnosti na zasedání na 30 osob považujeme stále za nešťastné. Vzhledem k několika zmatečným hlasováním o.s. rovněž považuje za smysluplné zavedení elektronického hlasování. Rovněž zlepšení přístupu veřejnosti k informacím v elektronické podobě, týkajícím se jednání zastupitelstva, jako jsou data zasedání, jeho program či podklady se jeví jako nezbytné.

—————

01.11.2010 08:57

Trojmezí - poslední výzva!

Dnes máte poslední příležitost, abyste se svými podpisy připojili k připomínce Koalice Trojmezí ke konceptu územního plánu. Návrh pražské radnice a developerů zastavět Trojmezí novými obytnými výškovými domy a sídlišti dospěl v polovině října do stádia veřejného projednání. Dnes večer se musí podpisy zkontrolovat a sečíst, aby zítra mluvčí Koalice Trojmezí Renata Chmelová za nás za všechny připomínku uplatnila. Každý hlas se počítá! Vemte osud Trojmezí do vlastních rukou! Více zde

(fk)

 

—————

21.10.2010 10:07

Pomozte zachránit Trojmezí a přírodní park Hostivař Záběhlice!

Do 2.listopadu 2010 je možné podat námitky ke konceptu změny územního plánu v Trojmezí (tzv. celoměstky významná změna současného územního plánu),  kde je plánována obytná zástavba v přírodním parku Hostivař - Záběhlice. Před volbami nám zástupci všech politických stran slíbili, že tato změna bude zastavena a vyřazena. Věříme slibům politiků, ale než se sejdou první zastupitelstva, kde budeme prosazovat zrušení této změny územního plánu,  je zároveň potřeba podat námitky k tomuto zveřejněnému konceptu. Pokládáme za velice nutné, aby se široká veřejnost vyjádřila k této změně a tak připomenula politikům jejich slib.

Celou navrhovanou změnu můžete nastudovat zde pod číslem Z 1175/00:

Jak se můžete zapojit do podávání námitek?


1.) Pomozte nám prosím sbírat podpisy pro zástupce veřejnosti, který pak za všechny podepsané podá námitku. Stačí si námitku vytisknout společně s podpisovým archem a sbírat podpisy. Podepsat se může každý občan, který má trvalé bydliště v Praze. Arch nemusí být celý podepsán, i jeden podpis je důležitý! Podepsané archy nám pak doručit nejpozději 1.listopadu 2010.

Text námitky a podpisový arch naleznete zde.

2.) Jsem vlastník nemovitosti, bytové jednotky, pozemku v okolí Trojmezí a pak za sebe podám námitku jako vlastník dotčené nemovitosti. Námitku je vhodné doložit i výpisem z katastru nemovitosti, stačí výtisk z internetu. Vzor námitky ke stažení naleznete zde. Můžete si jej samozřejmě jakkoliv upravit či doplnit.
Prosíme všechny, kdo budou námitku posílat, aby nám poslali informaci na info@trojmezi.info, měli bychom rádi přehled o tom, kolik námitek se podalo. Děkujeme!

KAM A DO KDY ODEVZDAT PODEPSANÝ ARCH PRO ZÁSTUPCE VEŘEJNOSTI?


Do pondělí 1.listopadu 2010 do 20,00 hod.

1.) Poštou na adresu zástupce veřejnosti: Renata Chmelová, U Záběhlického zámku 1a/3253, Praha 10, 106 00

2.) Sběrná místa pro podepsané archy

PRAHA 10:  U Záběhlického zámku 1a/3253, Renata Chmelová, poštovní schránka přístupná z ulice
PRAHA 15:  U Břehu 43/580, Zdeněk Edlman,  poštovní schránka přístupná z ulice
                  Toulcův dvůr, Kubatova ulice, poštovní schránka na hlavním vchodu

Rádi přijmeme nabídku na další sběrná místa podepsaných archů nebo veřejně otevřených prostor pro možnosti podpisů.

3.) Podepsané archy i osobně vyzvedneme, napište nám na info@trojmezi.info

Děkujeme všem!

Koalice občanských sdružení Trojmezí

(převzato z www.trojmezi.info)

 

—————

15.10.2010 09:45

Běžte k volbám! Vyplatí se vám to.

Běžte k volbám! Vyplatí se vám to.

—————

06.10.2010 14:43

Útulné Strašnice zjišťují postoje stran k budouci podobě parku

Občanské sdružení Útulné Strašnice dnes zaslalo stručný dotazník ohledně názorů na budoucnost Strašnického parku zástupcům hlavních politických stran, kteří se zúčastní zítřejší veřejné debaty pořádané koalicí Trojmezí (více zde).

 

Budoucnost Strašnického parku bude rovněž součástí této debaty. Občanské sdružení považuje za klíčové, aby se zástupci politických stran ještě před volbami jasně vyjádřili ohledně jejich budoucích záměrů ve vztahu k území Strašnického parku. Za o.s. Útulné Strašnice se debaty zúčastní jeho předsedkyně Ivana Mádrová, která v komunálních volbách kandiduje jako nezávislá na kandidátce TOP 09.

Celá tisková zpráva

—————

04.10.2010 09:40

Prohlášení Ivany Mádrové k říjnovým komunálním volbám

Pod vlivem událostí, které se odehrály za posledního půl roku na Praze 10 v souvislosti s plánovanou likvidací parku ve Strašnicích,jsem se rozhodla kandidovat do zastupitelstva na radnici Prahy 10 v našem volebním obvodu a přijala jsem nabídku kandidovat jako nezávislá na volební listině TOP 09. K tomuto rozhodnutí mne vedlo kromě jiného arogantní jednání zastupitelů za ODS vůči obyvatelům Prahy 10 na zasedání zastupitelstva. Totální pohrdání voličem a arogance moci je naprosto neslučitelná s funkcí zastupitele. Proto pevně doufám, že na radnici desítky dojde k zásadní změně, že lidé konečně pochopí, že nám neprospívá jednobarevné vedení. Děkuji všem, kteří mne dosud povzbuzovali a pomáhali při práci v občanském sdružení Útulné Strašnice. Ať budu zvolena či nikoli, dál budu pokračovat ve snaze zabránit tomu, aby byl veřejný prostor parku zneužit ke komerčním účelům. Jako zastupitel chci naslouchat názorům občanů Prahy 10 a pracovat v jejich zájmu, nikoliv v zájmu soukromých developerů. Strašnice musí zůstat zeleným místem pro všechny obyvatele a jejich rozvoj pak musí být ku prospěchu těch, kteří zde bydlí.

Ivana Mádrová

—————

26.09.2010 00:20

Odložení akce "Společně chráníme park v Praze 10" o 14 dní

Milí přátelé, je mi líto, že nám počasí nepřeje. Rozhodli jsme se naší zítřejší akci "Společně chráníme park v Praze 10" odložit o 14 dní. Děkuji všem, kteří chtěli přijít a doufám, že nám příště bude počasí přát.

Těším se, že se uvidíme.

Přesný termín a čas upřesníme podle situace.

Přeji Vám hezký, i když deštivý víkend!

Ivana Mádrová

—————


Anketa

Na Praze 10 žijete, nebo jenom bydlíte?

Na Praze 10 žiju, je to můj domov.
(75)
68%

Na Praze 10 bydlím, můj domov je jinde.
(36)
32%

Celkový počet hlasů: 111