Zastávka Průběžná o krok blíže civilizaci

22.11.2011 22:23

Po padesáti dnech od zářijové rekultivace tram. zastávky Průběžná se nestalo nic. Naše výzvy adresované MČ Praha 10 a jejím prostřednictvím i DPP zůstaly oslyšeny. Tím pádem na zastávku nepřibyly ani slíbené lavičky, ani jeden další koš na odpadky, natož aby zastávku začal někdo uklízet. Jediný, kdo reaguje a něco dělá, je firma JC Decaux, která provozuje veřejné WC v rohu zastávky a pravidelně ho opravuje, protože je každý měsíc rozbité. Referenční zastávka (Průběžná, směr centrum) v "péči" DPP vypadá takhle:

Platí tedy stále, že hledáte-li pomocnou ruku, najdete ji na konci svého ramene. V neděli 13. 11. jsme tedy vlastními silami celý povrch zastávky kompletně vyčistili, umístili pod přístřešek i mimo něj čtyři improvizované popelníky a jeden odpadkový koš.

DPP zůstávají nadále netečné, MČ Praha 10 na místo o týden později nechala postavit lavičku a odpadkový koš. Pozdě je lépe než nikdy – děkujeme! Teď už stačí zajistit pravidelné zametání (to si z daní taky platíme) a jedna tramvajová zastávka ve Strašnicích začne připomínat veřejné prostranství hodné středoevropské metropole.

(K.S., L.A.E.)

—————

Zpět