V komunálkách volte osobnosti

20.09.2010 10:33

 

Jako sdružení narážíme na ten problém na každém kroku. V podstatě jednobarevná Rada městské části Praha 10 přijímá usnesení, jejichž obsah i podklady jsou jsou neveřejné. Mezi podklady Rady se tak dostala zastavovací studie pro Trojmezí, o které starosta Vladislav Lipovský tvrdí, že neví kdo jí zadával a platil.

 

Rada podobně netrasparentně zvrátila své původní kladné stanovisko k vyhodnocení nového traumacentra vinohradské nemocnice v rámci procesu EIA. Nové usnesení obsahuje pouze "nedoporučuje". Co Rada nedoporučuje, o tom už usnesení mlčí.

 

Z usnesení Rady z poslední doby nově zmizely ceny stavebních zakázek ve strašnickém parku. Radnice tak může podle potřeby tvrdit, že na výstavbu areálu Gutovka celkově vynaložila již 200 milińů korun (červen 2009) Rok na to po dalších investicích v řádu desítek miliónů korun podle starosty Lipovského stálo veškěré zařízení v Gutovce pouhých 140 miliónů (září 2010).

 

Rada se opírá o hlasy jediného stranického klubu, který spolehlivě protlačí zastupitelstvem všechno, co si vedení radnice přeje. A naopak zašlape do země cokoliv, co vznikne mimo toto úzké mocenské centrum.

 

Znáte tu bezejmennou masu? Byli vám někdy nápomocní či užiteční? Nebo si jenom hrají na svém písečku? Nevolte zastupitele, kteří hlasují jen podle pokynů vedení a stranického klíče!

 

Volte místo nich osobnosti! V říjnových komunálních volbách můžete současně volit osobnosti z více stran. Pomůžete tak vrátit poměry na Praze 10 do kolejí zastupitelské demokacie. Z komunální politiky bude opět veřejná služba.

 

V našem boji za záchranu strašnického parku nám nejvíce pomáhali Zelení.

Další oporou nám byl senátor Jaromír Štětina. Předsedkyně občanského sdružení Útulné Strašnice Ivana Mádrová kandiduje do Zastupitelstva MČ Praha 10 na kandidátce TOP 09.

 

 

Zelená Desítka: Volte svobodně - využijte možnost hlasovat pro více stran

 

 

—————

Zpět