Tramvajová zastávka Průběžná je zase čistá

04.10.2011 17:31

V sobotu 24. září 2011 se sešel asi tucet členů a sympatizantů o.s. Útulné Strašnice, aby společně vyčistili a natřeli přístřešek na tramvajové zastávce Průběžná. Akce probíhala v rámci šestého ročníku festivalu Zažít město jinak, za podpory MČ Praha 10 (projekt Společně měníme Prahu 10) a jako nultý počin projektu DIY Strašnice podpořeného grantem Nadace VIA.

 

 

V přístřešku zastávky jsme kompletně odstranili nelegální výlep (opět s převahou vedla Nová Akropolis), natřeli vnitřek zastávky dvěma vrstvami fasádní barvy, vydrhli a spláchli pomočenou podlahu přístřešku, z celého nástupního ostrůvku seškrábali plevel a pak ho zametli. Na infostánku byly k dispozici letáky ke spřízněným akcím a institucím.

 

Zajímavé byly reakce kolemjdoucích. Některé byly upřímně nadšené, jiné zdrženlivě nechápavé, ostýchavě stydlivé nebo přímočaře negativistické - prý zastávka bude už za týden vypadat stejně, jako vypadala předtím. Strašnická realita škarohlídům za pravdu nedala, jakkoli je zřejmé, že bez koncepčního řešení ze strany DPP (pravidelný úklid zastávky) a ÚMČ Prahy (osazení lavičkami a koši na odpadky). 

Něco kolem pěti hodin práce, a jaký to rozdíl! Místo, kterým denně procházejí nebo projíždějí stovky lidí, zase začíná být hodné civilizovaného velkoměsta, jakým by Praha mohla být. To je hlavní zadostiučinění pro všechny zúčastněné, kteří neváhali věnovat více než čtvrtinu slunného víkendu tomu, aby udělali něco pro svoji čtvrť. DÍKY VŠEM, KTEŘÍ PŘIŠLI!

 

L.A.E., K.S., K. G.-H.

—————

Zpět