Starosta Prahy 10 nedovolil senátoru Štětinovi vystoupit na veřejné akci

29.04.2010 16:16

Ve středu 28.4. uspořádala městská část Praha 10 akci Den Země, během níž sázel stromy za přítomnosti médií i pan starosta Mgr. Lipovský. Na akci určené široké veřejnosti byli také zástupci sdružení Útulné Strašnice, kteří přítomné informovali o záměrech radnice v nedalekém parku a nabízeli k podpisu svou petici.

"Děkujeme všem, kteří nás včera přišli podpořit a připojit svůj podpis na petici! Získali jsme přes 200 podpisů! Naše snaha ale nekončí, musíme pokračovat. Prosím, nevzdávejte to, petice jsou v trafice u Billy, v pivním stanu a budou i na stánku Zelených na Praze 10 - v blízkosti Metra. Kdo se nemohl připojit včera, má ještě šanci! Díky!"

Ivana Mádrová, předsedkyně sdružení

 

Na akci se dostavil také pan senátor Štětina, který přijel podpořit obyvatele Strašnic v jejich úsilí za záchranu parku. Pan senátor měl v programu vystoupit na pódiu a před veřejností podpořit úsilí sdružených občanů - to mu však nebylo umožněno.

"Že starosta Prahy 10 neumožní vystoupení senátora za Prahu 10 na veřejném shromáždění mne ani nepřekvapuje, ani nezarmucuje. Vadí mi však arogance moci k občanům městské části, kteří mají jiný názor než radnice."

Jaromír Štětina, senátor

Internetovou petici za záchranu parku na Facebooku podpořilo již přes 2200 lidí, klasickou petici svým podpisem již stvrdilo více než sedm set občanů.

—————

Zpět