Stačí se ozvat (a vytrvat)

05.07.2011 20:23

Minulý týden schválilo zastupitelstvo uvolnění peněz na rekonstrukci pasáže u metra Strašnická. V pátek 1. července rekonstrukce začala, dělníci na místě sbíječkami bourali povrch rampy bez toho, aby se obtěžovali povrch zvlhčit, aby tolik neprášil, aniž by stavbu jakkoli ohradili nebo aby sami nosili ochranné pomůcky. Obrátil jsem se na firmu, která práce provádí se žádostí o dodržování bezpečnosti práce – a vida, hned v pondělí bylo místo ohrazené a já vedením firmy písemně ujištěn o tom, že dělníci jsou proškoleni o bezpečnosti práce a že na chodce v pasáži budou brát ohled.

I koš u vstupu do pasáže nechala radnice Prahy 10 nakonec nainstalovat (stačilo si pouze nějakou dobu dopisovat s příslušným odborem a dokládat komunikaci fotografiemi místa zaneseného odpadky, dát celou věc na vědomí starostovi a nainstalovat na místo vlastní provizorní koš, nic víc).


A taky se dost výrazně zlepšil stav záchodků ve stanici metra Strašnická. Původní personál nedodržoval pracovní dobu a běžně zavíral o hodinu dříve. Toalety byly ve stavu, který nápadně připomínal jihovýchodní Evropu. Na základě domluvy s provozovatelem byl původní personál bez odkladu vyhozen, záchodky prošly radikální očistou a nezbývá než doufat, že zase budou vypadat jako ve střední Evropě. (L.A.E.)

 

—————

Zpět