Senátor Štětina podpořil akci „Zachraňme BILLYHO“

05.06.2010 09:15

Praha, 5. června 2010 – Padesát čtyři nespokojených občanů se dnes společně vyfotografovalo pod strašnickým topolem „BILLY“ , aby tak vyjádřili svůj nesouhlas s projektem radnice Prahy 10 na výstavbu sportoviště na místě strašnického parku. Fotografie z dnešní akce věnují občané starostovi Prahy 10 Vladimírovi Lipovskému (ODS). Protestu se zúčastnil i senátor Jaromír Štětina (TOP 09) a zastupitel MČ Praha 10 Roman Rogner (SZ). Ten na protest proti způsobu, jakým byl projekt sportiště schvalován, v dubnu rezignoval na svou funkci radního. Akci organizovalo o.s. Útulné Strašnice.

 

Dnešní akce byla zároveň předehrou k plánované úterní demonstraci, kterou pořádá několik občanských sdružení 8.6. v 12:00 před budovou MČ Praha 10 jako výraz nesouhlasu s praktikami radnice, jejíž představitelé v poslední době prosluli mj. účastí na „oslavě volebních výsledků“ ve Žlutých lázních.

 

„Padesát čtyři lidí před stromem. A dalších zhruba dva a půl tisíce lidí, či dokonce už víc, chce zachránit parčík kolem stromu. Malý parčík, který má být zastaven sportovišti a hospodou, objekty, které budou provozovány na komerčním základě. Arogance moci radnice Prahy 10 je omračující. Přemýšlím, jestli si radní vůbec uvědomují, jak zacházejí s míněním svých občanů,“ uvedl k dnešní akci senátor Štětina na facebookových stránkách petice za zachování parku.

 

„BILLY“ – vzrostlý topol v blízkosti strašnického supermarketu BILLA - je největším stromem, který má být pokácen v rámci výstavby minigolfu a tenisových, nohejbalových a volejbalových kurtů s tribunami, o něž se má od podzimu rozšířit stávající sport areál Gutovka. Obvod kmene tohoto krásného stromu cca 1,5m nad zemí je téměř 260 cm. Přestože je strom nyní v plném květu, má být podle radnice v následujících týdnech pokácen a spolu s ním mnoho dalších stromů a keřů. Celý areál má být obehnán ploty, z nichž část byla provizorně instalována již nyní. Strašnice tak přijdou o unikátní oázu zeleně, která z nich činí vyhledávanou městkou čtvrť.

 

Celkové náklady na rozšíření areálu Gutovka, který dle volebních sloganů starosty Lipovského již dnes navštěvuje přes 2000 lidí denně, jsou zatím ve výši 77 miliónů. Za 27 mil. Kč odkoupila MČ Prahy 10 pozemek parku od DPP, dalších 50 mil. Kč vyčlenila na projekt z rozpočtu MČ. Radnice již má jasno, že nový sportovní areál bude pronajímat firmě Hamr Spor za 1 Kč ročně. Ta k 1.6.2010 rovněž převzala od firmy Taiko správu stávajícího areálu Gutovka. Místní obyvatelé jsou zásadně proti projektu, neboť sportovišť je ve Strašnicích dostatek a projekt významně zatíží infrastrukturu i životní prostředí Strašnic. Občané též zpochybňují účelnost vynaložení desítek miliónů Kč v době ekonomické krize a snižování výdajů veřejných rozpočtů, navíc na projekt, který nikdo z místních nechce.

 

Fotografie z dnešní akce: https://www.facebook.com/album.php?aid=20804&id=111599712199434

 

Více informací: www.strasnice.eu

 

Kontakt: Ivana Mádrová, předsedkyně o.s. Útulné Strašnice; 

utulnestrasnice@gmail.com

GSM +420 776 458 832  https://utulnestrasnice.webnode.cz

 

—————

Zpět