Proč starosta nedovolil Štětinovi promluvit?

02.05.2010 22:18

Jak jsme již informovali, starosta MČ Praha 10 nedovolil veřejné vystoupení senátora Jaromíra Štetiny na Dni Země pořádaného 28.4. v areálu Gutovka. Pan senátor chtěl spolu se sdružením Útulné Strašnice protestovat proti přestavbě parku ve Strašnicích na minigolf, tenisové kurty, restauraci a nohejbalové hřiště a veřejně tak podpořit snahu občanů Strašnic o záchranu parkových ploch.

Internetový zpravodajský server pro Prahu 10 - NasePraha10.cz - uvádí, že podle městské části však nebyl důvod, aby senátor Štětina, zvolený do horní komory v Praze 10, na takové dlouho plánované veřejné akci vystoupil. "Pan senátor po zhruba šesti letech projevil zájem o dění v Praze 10," řekl tiskový mluvčí radnice Jan Charvát. Radnice považovala chování senátora a jeho návštěvu na Dnu země za předvolební mítink.

Proti tomuto zdůvodnění se však senátor Štětina ohradil na stránce Petice za Záchranu Parku Strašnice na Facebooku:

Abych pravdu rekl, vubec mne nenapadlo spojovat navstevu Gutovky s volbami, jak tvrdi clanek. Obyvatele Strasnic mne pozadali o podporu a ja ji s radosti vyslovil stejne jako v desitkach jinych pripadu, kdy si obyvatele "desitky" stezovali na nejakou nepravost. Mnoho kauz jsme resili spolecne i s radnici. Jsem ze Strasnic, pochazim ze Skalky a prave proto, ze mam pro Prahu 10 slabost, jsem si ji vybral pred sesti lety jako svuj volebni obvod.

—————

Zpět