Přidejte se

27.06.2011 06:09

 Můžete začít s tou nejprostší věcí – uklidit si před vlastním prahem. Začněte kultivovat prostor kolem vašeho domu, ve vaší ulici nebo na nejbližším náměstí. Nemáte nářadí? Nevadí, domluvte se se sousedy, určitě nějaké mají oni. Třeba se seznámíte s lidmi, kteří žijí pod stejnou střechou jako vy a které jste zatím neznali. Zamyslete se nad tím, co vás na veřejných prostranstvích těší a co vás naopak trápí a co byste chtěli změnit. Už víte? Tak můžete začít.

Jednejte se zastupiteli MČ Praha 10. Název jejich funkce výmluvně popisuje, co mají dělat – zastupovat nás, občany Prahy 10 (teprve potom jejich pol. stranu). Oslovte je s vašimi nápady, žádostmi i stížnostmi – od toho tu jsou.

Jednejte s úředníky MČ Praha 10. Stejně jako zastupitelé, rada i starosta jsou placeni z našich (vašich) daní a měli by se podle toho také chovat. Úřad funguje pro občana, ne občan pro úřad!

Staňte se naším sympatizantem. Sledujte náš profil na Facebooku, kde můžete přispívat do aktuální diskuse – budete tak v obraze o dění na Praze 10. Rádi zodpovíme vaše dotazy, můžeme se sejít a promluvit si o tom, co máte na srdci.

Vstupte do o.s. Útulné Strašnice. Nečeká vás sláva ani peníze (nás tedy zatím žádné nepotkaly), spíš práce (místy papírování a práce mravenčí, jindy zase něco konkrétního a práce skutečná). Hledáme lidi, kterým na Praze 10 (a na Strašnicích!) záleží a kteří jsou ochotni pro místo, kde žijí, něco konkrétního dělat. (L.A.E.)

—————

Zpět