Přidejte se k nám a podpořte petici

24.05.2010 14:00

V sobotu 22.5.2010 proběhlo slavnostní otevření Farmářských trhů za účasti zástupců radnice Prahy 10. Při této příležitosti uspořádali zástupci petice Petice za Záchranu Parku Strašnice další podpisovou akci, díky které získali již celkem 1650 podpisů. To je 1650 občanů, kteří svým podpisem protestují proti budování sportovního areálu na místě zelených ploch parku Strašnice.

Přes to všechno to je asi málo a 1650 hlasů nestačí ani na to, aby zastupitelé radnice odpověděli na opakované písemné dotazy, které občanské sdružení Útulné Strašnice předalo přímo do rukou pana starosty Lipovského. Přestože se již v minulosti radnice omluvila za zanedbání komunikace s veřejností, v toto svém pochybení zřejmě míní pokračovat i nadále. Jak jinak si lze vysvětlit, že i přes starostovo ujišťování, že při budování areálu nepadne už ani jeden strom, dochází k postupné likvidaci vzrostlých stromů na západní straně areálu? Jak jinak lze chápat překvapení a zděšení tamních obyvatel, kteří o celé akci nebyli včas informováni - stejně jako v případě minigolfových a tenisových hřišť - a dozvěděli se o ní až podle oplocené a zničené zeleně?

Radnice nevnímá nespokojenost 1650 občanů, ani neslyší hlas více než 2590 sympatizantů internetové petice na Facebooku. Již více než měsíc se zástupci radnice nenamáhají odpovídat občanům ani v diskusi, kterou sama radnice pro toto téma vyhradila. Zřejmě je to tedy málo!

Připojte se k petici za záchranu parku Strašnice!

Nečekejte, až vám páni radní přijdou vysvětlit, proč pod vašimi okny zmizely poslední stromy. Nemusíte se dočkat! Podpořte již dnes petici za záchranu zeleně v okolí svého domova. Dejte svým voleným zastupitelům veřejně na vědomí, že pokud oni si budou potichu připravovat své plány bez ohledu na vás, vy rozhodně potichu nebudete!

Chcete-li se přidat pomocnou ruku k naší iniciativě, podepište prosím petici, nebo nás podpořte finančně.

—————

Zpět