AKTUALIZOVÁNO: Organizuje "nezávislý" průzkum veřejného mínění radnice?

21.04.2010 22:48

Včera jsme se dozvěděli, že v okolí Areálu Gutovka oslovoval lidi člověk se žádostí o vyjádření se v "průzkumu veřejného mínění". Jednalo se pravděpodobně o brigádníka společnosti Czech Communication Group a rozdával jim tento dotazník.

Pomineme to, že dotazník je formulován značně sugestivně (kdo by neznal areál, kolem kterého jde - a kdo by nechtěl něco nového, když nezná další informace?) a jeho vypovídací hodnota je tak pochybná. Zajímavá informace však zazněla na stránce Petice za Záchranu Parku Strašnice, kde diskutující Jan Baše upozorňuje, že jednatelem společnosti Czech Communication Group organizující výzkum je Jan Charvát, který je zároveň mluvčí radnice MČ Praha 10 a který pod svým občanským jménem v diskusi vystupuje a projekt sportovišť obhajuje.

Aktualizace: Na otázku Jana Bašeho odpovídá Jan Charvát.

Výzkum jsem si opravdu objednal já, abych měl další relevantní podklady k další diskusi a znal názory občanů, kteří v místě skutečně žijí či Gutovku využívají. Radnici výzkum nestál a stát nebude ani korunu. V Gutovce probíhal jen částečně, velká část se uskutečnila na metru Strašnická.

Odpovědělo téměř 500 lidí, výsledky (s nimiž Vás rád seznámím) nyní zpracovává statistik.

—————

Zpět