O nás zase bez nás

02.08.2011 06:37

 Podle slibů současného starosty Prahy 10 Richtera se měla od začátku jeho funkčního období, t.j. od podzimu 2010, zásadně změnit komunikace radnice Prahy 10 k občanům. Pokud to shrneme, nezměnila. Web Prahy 10 i radniční noviny se i nadále používají k populistickým a líbivým zprávám „pro lid“, zásadní věci si páni radní nechávají pro sebe a veřejnosti o nich neřeknou.
Zadáte-li na obou webech heslo „změna územního plánu“, dozvíte se toto nebo tohle.

Je vytvoření nového centra Strašnic tématem, o kterém by měli obyvatelé Prahy 10 vědět, nebo je to podstatně méně důležité než zprávy o vršovické LDN, kontejnerech na komunální odpad či o tom, jaký bavič bude vystupovat v rámci radničních promoakcí na Gutovce? Občánku, na Magistrát ve středu stejně nepůjdeš, tak se nestarej, vzkazuje nám tak radnice Prahy 10 – lze s úspěchem pochybovat, že starosta ani nikdo z radních neví, co se bude 3. srpna od 9. hodiny ranní na Mafiánském náměstí řešit. Jde o změnu územního plánu – ať k lepšímu či horšímu, ať jde o změnu promyšlenou nebo další hurá-akci, to je nyní těžko předjímat. Jisté je pouze to, že se znovu opakuje naprostá přehlíživost radnice Prahy 10 k zapojení jejích obyvatel do zásadních změn jejich městské části.

A propos radniční web – když jsme na něm hledali zprávy o změně územního plánu, narazili jsme na horké novinky o parku Gutova a jeho rozšířeníuž skoro rok žhavé! Poslední aktualizace: pátek, 13.8.2010.

 

(L.A.E., K.S.)

 

—————

Zpět