“My si mysleli, že to někdo spraví…” - aktualizace

19.06.2011 12:00

Před domem na rohu Nučické a Průběžné ulice už zhruba dva týdny chyběl kryt světlíku a pod ním zela více než metrová jáma. Místo bylo neoznačené a hrozilo, že do něj někdo z kolemjdoucích spadne. Obyvatelé domu, nájemce sousední pivnice a pizzerie i kolemjdoucí nejspíš čekali, až někdo něco udělá (když je na domě tabulka s nápisem, že jde o dům v majetku MČ Praha 10, patrně by to měla udělat ona nebo správní firma jí určená… alespoň podle názorů kolemjdoucích) – jenže v současnosti neexistují žádné kontrolní mechanismy, které by včasnou opravu podobných závad mohly zajistit. Takže by tam díra byla nejspíš do té doby, dokud by do ní někdo nespadl. Kolik podobných pastí je na Praze 10?

 

Proto jsem místo v pondělí 6.6. 2011 dopoledne viditelně označil a věc ohlásil majiteli domu, MČ Praha 10. Při odpoledním jednání se starostou jsem byl ujištěn, že bude zjednána náprava – opravdu, večer už bylo místo zakryté dřevotřískovou deskou.

Několik dnů nato se ozvala správní firma s díky za upozornění. Požádal jsem je, aby zrevidovali způsob, jakým se podobné závady na jimi spravovaném majetku hlásí a zda je pro obyvatele domů, nájemce nebytových prostor nebo obyčejné kolemjdoucí snadné jim podobně nebezpečné věci ohlásit. Zpráva zůstává zatím bez odezvy.

Dnes už je světlík zakrytý novou mříží. (L.A.E.)

 

 

 

 

—————

Zpět