MF Dnes o Praze 10

08.11.2010 10:24

Četli jste čtvrteční MF Dnes? Na straně B4 se opět po čase věnuje městské části Praha 10. A je to věru zajímavé čtení. Novináři se evidentně snaží vyhledat nejsilnější témata a proniknout pod povrch věcí.

 

Hlavní článek "Hamerský rybník se spojí s Hostivaří. Cyklostezkou" nás informuje o tom, že "záběhlické děti si mohou od září hrát na moderním hřišti" a "aktivnější (rozuměj senioři) ocení dvě (nová) šlapadla připevněná k lavičkám, která pasivní odpočinek doplní i o menší sportovní výkon." O tom, že hrozí bezprostřední nebezpečí, že cyklostezka do Hostivaře povede novými sídlišti, jejichž výstavbu prosazují vrcholoví politici na pražské radnici prostřednictvím celoměstsky významné změny územního plánu v Trojmezí a že tuto asociální a nezodpovědnou změnu navrhla stávající Rada MČ Praha 10, ani slovo. Asi pro tyto informace už nezbylo v článku místo. Škoda! Možná příště.

Druhý článek o losování o obecní byty se nese ve stejném duchu. Letos se byty rozdávají již podruhé. Hlavní část z nich - 50 bytů, získala nové nájemníky týden před komunálními volbami. 1.místostarosta Bohumil Zoufalík držel losovací kouli s lístky uchazečů o byty. Jejich osud vzal do svých rukou sám starosta Vladislav Lipovský. Načasování a průběh akce samozřejmě neměly žádný politický podtext. (fk)

—————

Zpět