Když pravá ruka neví, co dělá levá a vás to může stát zdraví

14.06.2011 23:38

 Pasáž u metra Strašnická je dlouhá léta zanedbaná – na stěnách letitá špína, plakáty, grafitti a tagy, na zemi výkaly, odpadky... poblikávající světla, chybějící kryty kabeláže, rozbité obklady, ucpané odtokové kanálky, pavučiny... to je sice nedůstojné a nechutné, ale není to nebezpečné.

Jenže když vám na hlavu spadne kus zdiva, už začíná jít o zdraví, v horším případě o život. Při prohlídce pasáže se starostou v polovině prosince 2010 jsme poukázali na prasklinu, táhnoucí se napříč stropem pasáže nedaleko stávající prodejny kávy – puklina byla začátkem ledna 2011 zakryta a zajištěna svorníky. Od té doby stav pasáže nikdo (ani její správce TSK, ani zástupci úřadu MČ Praha 10!) nemonitoroval, takže logicky ani nemohl objevit opadávající zdivo nad vstupem do pasáže z rampy vedoucí k zastávce autobusu. To dokládá naprostou absenci kontrolních mechanismů. Navíc, pokud se pasáž pravidelně zametá, uklízeče nenapadlo za celou tu dobu podívat se, odkud se na zemi ty kusy zdiva vzaly, a závadu ohlásit? Skutečně se musí půl roku všechno ponechat svému osudu a tiše čekat, až se někomu něco stane?

Na základě mých urgencí se 14. června 2011 konečně začalo něco dít – uvolněná omítka se začala odstraňovat a místo se doufejme zajistí, než dojde ke kompletní rekonstrukci pasáže, která by měla proběhnout v létě tohoto roku. O úklid a rekonstrukci pasáže žádám TSK soustavně od roku 2008. Výsledky se začínají dostavovat v polovině roku 2011... (L.A.E.)

—————

Zpět