Když musíte, není co řešit

15.06.2011 00:06

Chce se vám na záchod? Ve Strašnicích je to celkem problém. Záchody jsou ve stanici metra – jenže nejsou otevřené tehdy, kdy by měly (běžně se vám může stát, že obsluha odchází hodinu před zavíračkou, tedy kolem osmé). Jsou špinavé a zanedbané, nesou stopy po návštěvách narkomanů, na stěnách a na stropě je zaschlá krev (a jiné tělní tekutiny).

Záchody na Průběžné jsou zavřené už dlouhá léta, moderní sloup na zastávce tamtéž je mimo provoz:

záchody u Zámečku ve Vršovicích rovněž. Co dělat, když si chcete dojít na záchod? jít kvůli tomu do restaurace? co když žádná ještě / už není otevřená? co když je vám trapné vstoupit do podniku a ptát se obsluhy, jestli k nim smíte na toaletu, aniž byste si objednali nápoj nebo jídlo, nebo se tam kradmo vplížit a pak si lámat hlavu, jestli bude stačit pětikoruna?

Potom vám na Praze 10 nezbývá nic než veřejná zeleň. Vzrostlé keře, stromy a více či méně vábná zákoutí slouží tomuto účelu již dlouho a doklady této funkce je možné najít leckde. Co na tom, že se lidskými výkaly šíří m.j. infekční žloutenka nebo nyní dosti populární E. coli... zástupce radnice Prahy 10 (pana Stárka) to nechává chladným. Ale když budete ve Vršovicích, můžete si zkusit na záchod dojít na úřad městské části. (L.A.E.)

 

—————

Zpět