Káva u pana poslance

26.12.2011 19:28

V roce 2010 dostali obyvatelé Prahy 10 na zdejší poměry jedinečnou možnost se vyjádřit k dostupnosti obchodů a služeb ve svém okolí. Názorové šetření proběhlo v rámci projektu Společně měníme Prahu 10, ale jeho výsledky nebyly nikdy zveřejněny. Nám se je podařilo získat, přečíst a dobrat se na jejich základě k tomu, že se jimi nikdo na Praze 10 neřídí. Stáhnout si je můžete tady:

VYSLEDKY ANKETY

S přehledem vede potřeba podniku (třeba kavárny, čajovny nebo restaurace), kam by se dalo jít s dětmi. Třeba ve Vršovicích je kaváren dost – ale ve Strašnicích? Nevíme ani o jediném podniku, který by se dal za kavárnu označit, o čajovnách ani nemluvě... Je tu hodně putyk, náleven a špeluněk, ale restaurací pramálo – a takových, kam vzít děti, ještě méně. Prostory tu jsou, potřeba taky – takže co udělá MČ Praha 10 s prostorem blízko metra, na nároží, v přízemí obecního domu, nadto s velkými výlohami? (Ještě ke všem těmto přednostem je prostor vedle „veřejného dětského hříště“, kde by mohli hosté posedávat s kávou a novinami a dohlížet na hrající si děti, když je venku hezky..?). Že by tu radnice nechala zřídit kavárnu nebo čajovnu, když ji lidé na Praze 10 chtějí?

Ale kdeže. Poslaneckou kancelář. Tu tam totiž nikde poblíž nemáme a potřebujeme ji právě tam jako prase drbání. Však sedět se dá v parku i s termoskou, nebo s krabicovým vínem. Navíc už je pozdě - radnice Prahy je vlastníkem objektu a zadala celou rekonstrukci stavební firmě, od ní hotové dílo už převzala.


Ale možná nás budoucí osazenstvo poslanecké kanceláře pohostí kávou... necháme se překvapit.

—————

Zpět