Další ohlasy na petici

20.04.2010 14:33

Vzhledem na včerejší odstoupení radního Rognera se na situaci co se děje ve Strašnicích, vyjádřila i další část jeho kolegů. Myslíme, že jejich vyjádření vystihují vše podstatné ...


Podporuji rozhodnutí radního Rognera, který se rozhodl vzepřít neférovému jednání vedení Prahy 10. Byla jsem zděšená tím, že již začala realizace projektu, o kterém naši zastupitelé ani veřejnost neměli tušení,“ prohlásila Petra Kolínská, předsedkyně pražských zelených a čtyřka na kandidátce do poslanecké sněmovny.

Požadujeme, aby Praha 10 okamžitě zastavila realizaci přestavby parku Strašnická. O tak zásadní změně využití musí rozhodnout až nové vedení radnice vzniklé po říjnových komunálních volbách a po diskuzi s občany. Tento park musí zůstat parkem a projít revitalizací, ale ne formou, kterou místní obyvatelé odmítají a proti které nyní podepsují petici,“ řekla Ivana Cabrnochová, předsedkyně Strany zelených v Praze 10.

Kritizuji radu Městské části Praha 10 za přehlíživý přístup k voličům. Před časem naše radnice prosazovala projekt Společně měníme Prahu 10, který měl za účel zapojit občany do rozhodování o důležitých věcech v městské části. V případě parku Strašnická se ale lidí opět nikdo nezeptal,“ poznamenal Miloš Mrkvička, zastupitel za Stranu zelených v Praze 10.

Zdroj:

https://www.ekolist.cz/txt_tzpr_full.stm?x=2225696

—————

Zpět