DIY Hřiště na pétanque (nejenom)

03.06.2012 11:05

Mezi ulicemi V Olšinách a Dětská je staré zanedbané hřiště. V létě roku 1999 jsem se tam s přáteli vydal hrát pétanque – už tehdy bylo zarostlé plevelem a poházené odpadky. Na jaře roku 2012 se nic nezměnilo, jen toho plevele bylo víc. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.

Po dohodě s majiteli pozemku jsme se pustili do jeho úklidu a rekultivace tak, aby zde mohlo vzniknout hřiště na pétanque, kubb a další hry. Ořezali jsme nálety a přerůstající stromy na hřišti i ty, které přerůstaly do chodníku a postříkali plevel herbicidem.Týden na to jsme celý povrch hřiště posekali, zbavili můstek pro sudí a sloup na napnutí sítě rzi a natřeli ho základovou barvou.

Zbývá vyvézt shrabaný materiál, znovu natřít můstek a sloup, osadit sedačku můstku novými laťkami, opravit bránu a plot, navézt štěrk a písek a vyrobit nějaký mobiliář, aby bylo na čem sedět. A udělat si piknik. A zahrát si pétanque nebo fotbálek se sousedy...

Uvítáme vaši pomoc s prací (hrabání, vyvážení odpadu, zapůjčení nářadí, drobné občerstvení při práci a materiál (hlavně dřevené latě, fošny, europalety apod.). Uvítáme i kontakt na někoho, kdo by materiál mohl poskytnout. Nebo se jenom přijďte podívat.

Na 14. července chystáme slavnostní otevření prvního strašnického hřiště na pétanque. Více informací bude na těchto stránkách a na Facebooku.

 

L.A.E.

—————

Zpět