DIY, část třetí

28.06.2011 22:03

 ... aneb do třetice všeho dobrého. Nejenom, že provizorní koš na odpadky umístěný v pondělí večer pod stromy na kraji parku zůstal na svém místě, odpadků v okolí sedaček kolem podstatně ubylo (moje teorie, že mají-li lidé příležitost vyhodit odpadky do koše, využijí ji, se potvrdila). Naopak na místě přibyl zbrusu nový koš a podle všeho měl úspěšnou premiéru:

Repríza se konala v parku před Gutovkou, kde bylo zase nastláno odpadky a kde se vesele popíjelo i za soumraku. Přivolaná hlídka Městské policie pijáky legitimovala a sdělila jim, že si mohou vybrat mezi pokutou a tím, že odpadky uklidí, což je nabídka, která se těžko odmítá. Odpadky tedy sesbírali a hodili do koše u brány Gutovky. Byl tomu přítomen i provozní AVČ Gutovka pan Baum, který připustil, že nepořádek na tomto je problém, ale že není v jeho silách (jakkoli snad v jeho zájmu) tento stav řešit.

Netuším, kolika repríz se ještě dočkáme, než se radnice uráčí něco udělat. Stačilo by na místě nainstalovat další koš a občas tam důkladně uklidit. (L.A.E.)

—————

Zpět