Chodci sobě v Praze

07.05.2012 21:09

    Poslední dobou se začínají množit weby, které se snaží usnadnit veřejnosti to, co by mělo být snadné už ze samotné podstaty věci (jako třeba dohledat si “svého” poslance a napsat mu), jenom zatím v České republice snadné nejsou. Hodně z nich už najdete v naší sekci Odkazy. A některé z nich budeme testovat.

 

Jako první jsme otestovali web chodcisobe.cz

Web má intuitivně ovladatelné a uživatelsky přívětivé rozhraní. Reakce institucí oslovených prostřednictvím webu jsou podstatně svižnější než např. reakce na podněty zaslané na adresu mms@praha10. Přeci jenom, úředníci spíš slyší na renomované neziskovky než na samotné daňové poplatníky, kteří stojí na žebříčku jejich zájmu opravdu nejníže. Navíc reakce z webu chodí mailem přímo tomu, kdo podnět zadal – nemáte tedy pocit, že voláte do tmy a nic se neděje (jako např. v případě služby MMS na stránkách www.praha10.cz). Všechny podněty doprovázejí fotografie nebo videa (např. na rozdíl od webu TSK Praha). K průběhu a závažnosti podnětů i k reakcím zodpovědných osob / institucí se mohou vyjadřovat návštěvníci webu.

 

I přes drobné porodní bolesti úžasný web, díky kterému se doufejme podaří vrátit pražské ulice a chodníky do stavu, jaký by naše evropská metropole zasluhovala: bezpečné, čisté, udržované, promyšlené a pohodlné pro pěší i cyklisty.

L.A. E.

—————

Zpět