Budoucnost Strašnického parku předmětem veřejné debaty

06.10.2010 14:43

 

Praha, 6. října 2010 – Občanské sdružení Útulné Strašnice dnes zaslalo stručný dotazník ohledně názorů na budoucnost Strašnického parku zástupcům hlavních politických stran, kteří se zúčastní zítřejší veřejné debaty pořádané koalicí Trojmezí (více zde).

 

Budoucnost Strašnického parku bude rovněž součástí této debaty. Občanské sdružení považuje za klíčové, aby se zástupci politických stran ještě před volbami jasně vyjádřili ohledně jejich budoucích záměrů ve vztahu k území Strašnického parku. Za o.s. Útulné Strašnice se debaty zúčastní jeho předsedkyně Ivana Mádrová, která v komunálních volbách kandiduje jako nezávislá na kandidátce TOP 09.

 

Současný stav parku, kdy jeho jedna polovina je rozkopána za účelem výstavby minigolfu z rozhodnutí současné radnice, a druhá část je ponechána ladem, nelze považovat za uspokojivý ani definitivní. Je zřejmé, že území Strašnického parku bude vyžadovat i po volbách koncepční přístup. Skutečnost, že například na serveru mapy.cz již figurují zakreslené tenisové kurty na místě parku, proti kterým zejména o.s. v uplynulých měsících bojovalo, považuje o.s. Útulné Strašnice za varovný důkaz, že budoucnost parku je stále ohrožena a je třeba, aby se k ní politické strany jasně postavily ještě před volbami.

(mapy.cz zde)

 

Občanské sdružení Útulné Strašnice bojuje od jara 2010 proti plánům stávající radnice vedené ODS na komercionalizaci a zastavění Strašnického parku sportovišti, tvořeným zejména sérií tenisových, nohejbalových a dalších kurtů a minigolfem, které by navazovaly na stávající multifunkční sportovní areál Gutovka, a zbavily tak Strašnice posledního volného kousku zeleně. V červenci 2010 dospěli zástupci o.s. k částečnému kompromisu v jednání s radnicí, která odložila projekt kurtů, ovšem započala s realizací druhé poloviny projektu sportoviště, tj. oploceného a na noc uzamykatelného areálu minigolfu. Radnice ale nezohlednila připomínky podané občanským sdružením, které se týkaly mj. zachování průchodnosti oblasti pro obyvatele 24 hodin denně. V tuto chvíli připomíná území plánovaného minigolfu měsíční krajinu a oblast původně určená pro výstavbu kurtů dále chátrá. Sdružení je připraveno po volbách spolupracovat s novou radnicí tak, aby výsledná podoba území odpovídala požadavkům a potřebám obyvatel, z nichž mnoho podepsalo petici za zachování nezastavěné zelené plochy parku.


Aktuální fotografie z parku zde
Strašnický park - dotazník pro politické strany zde

Tisková zpráva zde

 

—————

Zpět