A už si neposedíte...

12.05.2010 14:55

V těchto dnech bylo odmontováno šest laviček v parku Strašnická. Přestože parcely připravované pro rozšíření sportovního areálu Gutovka byly již částečně oplocené "ochranným plotem pro ochranu zeleně" a ochráněná zeleň byla z větší části vymýcena, byly prostory strašnického parku stále vyhledávaným místem k posezení mladých i starých. Původní sedačky v již nevyhovujícím stavu byly před několika lety vyměněny za nové, které zatím dobře sloužily maminkám s kočárky, seniorům i mládeži.

Bohužel od tohoto týdne se již neposadíte, protože místo sedaček zbyly v oplocených prostorách dopravního hřiště pouze holé plochy a hromady nepořádku.

Podle informací z odboru živ. prostředí to odvezl bývalý majitel pozemku Dopravní podnik, protože lavičky nebyly součástí smlouvy o prodeji pozemků.

Roman Rogner

Vzhledem k tomu, že městská část Praha 10 koupila zmíněné od Dopravního podniku za částku téměř 30 milionů Kč a investovala do provizorního oplocení bezmála milión, je smutné, že už nezbyly finance na šest jednoduchých laviček. Zvláštní, ne?

—————

Zpět